KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873078
nr 1587 3078
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Blomster. Signerad, akvarell, 36x27cm, yttermått inklusive ram: 61x51cm
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Utrop:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:27:08
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Else Uhlmann
Läs mer om Else Uhlmann